عمل جراحی کاشت حلزون گوش

7 ژوئن, 2022 توسط مدیریت0
279596184_315481117412786_7735470796941160355_n.jpg

✔عمل جراحی كاشت حلزون تحت بيهوشی عمومی انجام شده و حدود یک ساعت طول می كشد. بیمار بعد از جراحی ممكن است برای يك شب در بيمارستان بستری بماند یا همان روز عمل مرخص شود.
✔آيا بعد از عمل مراقبت و آموزش لازم است؟
تيم کاشت حلزون يك ماه بعداز عمل جراحی، پردازشگر ، ميكروفون و انتقال دهنده سيگنال را در قسمت خارجی گوش شما نصب می كنند و آنها را تنظیم می کنند. آنها آموزش می دهند كه چگونه از سيستم مراقبت كنيد و چگونه از طريق پروتز كاشت، صداها را بشنويد.
بعضی از افراد مدت زمان بيشتری برای تنظیم و آموزش نياز دارند. تيم کاشت حلزون، احتمالاً از شما خواهد خواست كه جهت بررسی های منظم و منطبق كردن مجدد پردازشگر گفتار طبق نياز، به كلينيك مراجعه مجدد داشته باشيد.
✔من از كاشت چه انتظاراتی میتوانم داشته باشم؟
كاشت حلزون، شنوائی طبیعی را بر نمی گرداند و فوايد آن از فردی به فرد ديگر متفاوت است. اغلب استفاده كنندگان متوجه می شوند كه كاشت حلزون به آنها كمك می كند كه ارتباط بهتری برقرار كنند و بيشتر از نيمی از آنان قادر به تشخيص كلام بدون استفاده از بينايی و لب خوانی هستند.

⭕فاكتورهای متعددی وجود دارند كه در ميزان سودمندی كاشت حلزون دخيل هستند:
✔چه مدتی بيمار ناشنوا بوده است؟
✔تعداد فيبرهای عصبی باقيمانده
✔انگيزه بيمار جهت يادگيری شنوایی

پزشک شما درباره ميزان توقع و انتظاری كه از کاشت پروتز حلزون شنوایی باید داشته باشيد، توضيح خواهد داد.
✔ نباید فراموش کرد که کاشت حلزون برای همه مفید نیست و عده ای نمی توانند از آن بهره ببرند. ممکنست کاشت پروتزهای دیگر جایگزین سمعک از قبیل کاشت پروتز باها یا پروتز استیم برای بازتوانی شنوایی شما مناسب تر باشد.

هزينه كاشت بسيار بيشتر از سمعك است و هزينه كلی يك كاشت شامل ارزيابی، جراحی، پروتز و بازتوانی در آمریکا حدود 40000 دلار است. هزینه عمل کاشت حلزون در ایران به مراتب کمتر از این مبلغ است. در کشور ما شرکت های بيمه هزينه این روش درمانی را پوشش نمی دهند.

Rate this post

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای دکتر فرامرز معماری محفوظ می باشد.