درباره ما


معرفی


دکتر فرامرز معماری در آبان ۱۳۴۲ در یک خانواده فرهنگی و اصیل در شهر کاشمر در استان مقدس خراسان رضوی به دنیا آمد. ایشان دوران تحصیل ابتدایی و متوسطه خود را در مدارس مشهد به اتمام رساندند و در تمام این سالها جزو شاگردین ممتاز در هر مقطع تحصیلی بودند. در سال۱۳۶۰ اولین دیپلم خود را در رشته تجربی با معدل ۱۹/۶ و در سال ۱۳۶۱ دومین دیپلم خود را در رشته ریاضی-فیزیک اخذ کردند و با کسب رتبه ممتاز تک رقمی کنکور سال ۱۳۶۱ در رشته پزشکی وارد دانشگاه علوم پزشکی مشهد شدند. در سال ۱۳۶۸ از دانشکده پزشکی با معدل ۱۸/۶۳ و جزو ۳ در صد ممتاز دانشگاه فارغ التحصیل شده و بلافاصله برای رشته تخصصی گوش و حلق و بینی برگزیده و وارد این دوره تخصصی شدند.


سوابق تحصیلی


با توجه به علاقه وافر ایشان به ادامه تحصیل در بالاترین مقاطع و در بهترین مراکز علمی جهان و دستیابی به اطلاعات و علم روز دنیا، در سال ۱۳۷۱ به بریتانیا نقل مکان کرده و در دانشگاه گلاسگو در رشته فلوشیپ گوش و حلق و بینی مشغول به تحصیل شدند. دانشگاههای امریکا همواره جزو برترین دانشگاههای دنیا بوده، و تحصیل در رشته گوش و حلق و بینی برای افراد غیر امریکایی بسیار مشکل و بلکه امری نزدیک به محال است. با اینحال پس از گذراندن موفقیت امیز امتحانات USMLE در مرحله یک و دو و سه در بدو ورود به امریکا و قرار گرفتن در رتبه ۵ در صد برتر تمام این امتحانات، دکتر فرامرز معماری توانستند جزو پذیرفته شدگان دانشگاه میامی فلوریدا در رشته گوش در مقطع تخصص باشند و فوق تخصص خود را نیز در رشته جراحی گوش و قاعده جمجمه از همین دانشگاه معتبر کسب کردند.پ

مبدع روش درمان آترزی گوش


همچنین روش جدید جراحی پیوند پرده گوش با موفقیت ۹۹ درصد و روش های جراحی دیگر که توسط ایشان ابداع شده در معتبرترین مجلات گوش و حلق و بینی دنیا به چاپ رسیده و در بسیاری از دانشگاه‌های جهان تدریس میشود. برای دیدن مقالات بین المللی ایشان میتوانید به سایت های گوگل اسکولار Google scholar و Researchgate مراجعه فرمایید. دکترمعماری در کشور نیوزلند برای اولین بار بخش جراحی فوق تخصصی اتولوژی و نورواتولوژی را در شهر روتوروا راه اندازی نموده و امروزه این بیمارستان وابسته به دانشگاه اوکلند یکی از معتبرترین، بیمارستانهای فوق تخصصی گوش در نیوزلند می باشد.

در سال ۲۰۱۰ بخاطر زحمات فراوان ایشان برای تدریس و سخنرانی های متعدد در دانشگاه‌های هند، موفق به دریافت فلوشیپ افتخاری از انجمن جراحان گوش و حلق و بینی هندوستان از اقای پروفسور کامسواران در مقام ریاست این انجمن شدند. عشق به خانواده و میهن از دلایل اصلی بازگشت دکتر معماری به ایران در سال ۲۰۰۴ بود. پس از بازگشت به ایران، بعنوان عضو هیات علمی تدریس در دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران را شروع نموده و دانشجویان  بسیاری را تربیت و وارد عرصه پزشکی نمودند.


افتخاراتجایزه پژوهشس جامعه چندلر در میامی فلوریدا


فلوشیپ گوش و حلق و بینی در بیمارستان سلطنتی اسکاتلند
فلوشیپ افتخاری انجمن جراحان گوش، حلق و بینی هندرتبه اول بورد تخصصی ناسیونال جراحی گوش،حلق و بینی


کلیه حقوق این سایت برای دکتر فرامرز معماری محفوظ می باشد.